Dzięki za ten kodzik, właśnie czegoś takiego szukałem
Mam jednak takie pytanko: w phpbb by Przemo istnieje możliwość
ustawienia dostępu do danego działu poprzez podanie hasła.
Czy nie można by połączyć jakoś tych dwóch skryptów ?
tzn. jeżeli dany user ma wystarczającą ilość postów to go 'wpuść'
a jeżeli nie to wyświetl odpowiedni komunikat z możliwością dostępu
po podaniu hasła. (przydaje się w nagłych wypadkach takie rozwiązanie...)
Czy mógłby ktoś coś takiego skombinować ?
[ Dodano: 14 Lis 2006 21:13 ]
Może zbiorę kody dla ułatwienia.
Dostęp od x postów (u mnie 3):
[php]
$forums = array(
'2' => '3',
'4' => '3',
'5' => '3',
'20' => '3',
'21' => '3',
'22' => '3',
'23' => '3',
'24' => '3',
'25' => '3',
'26' => '3',
'27' => '3',
'28' => '3');
foreach( $forums as $forums => $posts )
{
if( $forum_id == $forums && $userdata['user_posts'] < $posts && $userdata['user_level'] != ADMIN && $userdata['user_level'] != MOD)
{
$message = sprintf($lang['Sorry_little_posts'], $posts) . '<br /><br />' . sprintf($lang['Click_return_index'], '<a href="' . append_sid("index.$phpEx") . '">', '</a> ');
message_die(GENERAL_MESSAGE, $forum_array . $message);
}
}[/php]
Dostęp na hasło:
[php]
if ($forum_row['password'] != '')
{
if ( !$is_auth['auth_mod'] || $userdata['user_level'] != ADMIN )
{
$redirect = str_replace("&", "&", preg_replace('#.*?([a-z]+?\.' . $phpEx . '.*?)$#i', '\1', htmlspecialchars($_SERVER['REQUEST_URI'])));
$cookie_forum_pass = $unique_cookie_name . '_fpass_' . $forum_id;
if( $HTTP_POST_VARS['cancel'] )
{
redirect(append_sid("index.$phpEx"));
}
else if( $HTTP_POST_VARS['submit'] )
{
password_check($forum_id, $HTTP_POST_VARS['password'], $redirect, $forum_row['password']);
}
if( ($forum_row['password'] != '') && ($HTTP_COOKIE_VARS[$cookie_forum_pass] != md5($forum_row['password'])) )
{
password_box($forum_id, $redirect);
}
}
}
[/php]
I o to mi chodzi jak połączyć te dwa kody,
aby działo się coś takiego: jeżeli user ma 3 posty
to wchodzi do danej kategorii, jezeli nie pokazuje sie
odpowiedni komunikat i mozliwosc wpisania hasła.
Jeżeli hasło będzie prawidłowe to wejdzie, jeżeli nie to nie.
Jakieś pomysły ?