Dziekuje za pomoc
Troche poczytałam i powywalałam:
-Sesje dla gości ( odrazu polepszyło sie)
-Banned & Warning Users
-Nie zauważyłam ale miałam wyłączona kompresje Gzip (dziki temu tez duzo polepszyło sie)
-PulsMinus (Troszeczkę lepiej)
Przed wywaleniem index.php otwierał sie 3-8 sek.
Teraz mam 24 zapytań SQL i otwiera sie w 0.5 - 1 sek.
Pytałam
kociol o modyfikacje ( SQL Cache (Cached Generation)) do cachowanie lecz stwierdził ze nie warto instalować bo Extended Forums ma już w sobie cachowanie.
Mi zależy aby jeszcze troszeczke przyspieszyć i zoptymalizować zapytania SQL
Usunę Shoutbox i zastąpię go Chatem, brakuje mi ostrzeżeń (plusminus) wiec będę musiała dodać to bo to jest niezbędną rzecz ale tak jak quba powiedział przepisze go od nowa
quba napisał(a):
No i pododawaj indexy w MySQL tam, gdzie ich brakuje..
Jak to sie robi, o co dokładnie chodzi
[ Dodano: 01 Kwi 2007 20:54 ]
Dodam jeszcze nadmiar jaki zebrał sie w przeciagu 2 godzi w phpmyadmin od ostatniej Optymalizacji w:
-phpbb_search_results 2.2 KB
-phpbb_sessions 1.4 KB
-phpbb_sessions_keys 0,2 KB
-phpbb_shoutbox 0,1 KB <-jeszcze dziś wywale shoutbox