...pewnie ze bylo
w panelu admina masz taka opcje jak odinstalowanie wersji przema i dzieki temu baza wraca do struktury zwyklego phpbb
potem wgrywasz pliki od 2.0.19, odpalasz update_to_latest.php z kat. install i tyle
a ogolnie o przenoszeniu forum jest w faq