Mam podobny problem
Mam na serwerze ustawione dziwne cudo w bazie MySQL:
"Metoda porównywania napisów:
latin1_swedish_ci"
inne tamtejsze ustawienia:
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ci
Chcę tą bazę przerzucić na inny serwer, a polskie znaczki to krzaki totalne rzecz jasna wychodzą
nawet ręcznie chciałem to podmienić w pliku ze zrzutem bazy, ale nie da rady (tak samo np. wygląda "ń" jak "ą" więc dupa blada), bo znaki tak się mają jak na zrzucie w pliku danym w załączeniu do postu.
phpMyAdmin na serwerze: 2.6.3-pl1
baza: MySQL 4.1.11-Debian_4sarge2-log
u siebie lokalnie mam:
phpMyAdmin 2.7.0-pl2
MySQL 4.0.1-alpha-nt
czytałem na ten temat co znalazłem w sieci, i jakoś mi to nie za wiele dało
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/alter-table.html
http://dev.mysql.com/doc/refman/4.1/en/ ... rsion.html
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=40265
próbowałem różnych różności:
[sql]ALTER TABLE newsy CHANGE tresc tresc BLOB;
ALTER TABLE newsy CHANGE tresc tresc VARCHAR(255) CHARACTER SET utf8;
ALTER TABLE newsy DEFAULT CHARACTER SET latin2;
ALTER TABLE newsy CONVERT TO CHARACTER SET latin2;
ALTER TABLE newsy MODIFY tresc CHAR(100) CHARACTER SET latin2;[/sql]
zawsze w wyniku mam:
#1064 - You have an error in your SQL syntax near 'CONVERT TO CHARACTER SET latin2'
Pobrałem program "
Gżegżółka" i nawet nie wiem za bardzo jakie kodowanie źródłowe mam wybrać.
Szukałem też czegoś w programie "MySQL Front" i nie widziałem :\
Jak jakoś przerzucić tą bazę aby odzyskać polskie znaki w jakikolwiek sposób? Może ja czegoś nie zauważam banalnego, czegoś nie rozumiem, co w gruncie rzeczy jest niczym wielkim...
Ktoś wie i potrafi wesprzeć? Będę bardzo wdzięczny.
Załączniki:
Komentarz do pliku: kodowanie polskich znaków przy swedish_latin1

swedish_latin1.gif [ 902 Bajty | Obejrzany 2008 razy ]
~Rafał Rynkiewicz