Termit napisał(a):
Które pewnie nie zadziała w badzIEwiu...
zadziała na IE6 które nie jest w quirks mode (nazywam na około by nie nazywać tego standarts mode) - przeglądarka wyświetla dokument na 2 sposoby - warto to wiedzieć

dla IE psuje się CSS tak, że daje się np dla body text-align: center; i błędnie postępująć IE wyśrodkuje także elementy blokowe (których nie powinno ruszać!) a w body będzie jakiś div, który otrzyma text-align: left; (czyli jak jest domyśłnie) oraz margin: 0 auto; (co wyśrodkuje tak jak należy)
Nie musi to być body a po po prostu jakiś nadrzędny kontener dla centorwanego

kurs Pawła Wimmera jest już przestarzały i pokazuje niezalecane/przestarzałe rzeczy w sposób nieedukacyjny - na podstawie wypowiedzi lepszych ode mnie na pl.comp. www - takze tam nie najlepiej wypowiadali się o w3schools i chyba także boo ale za to ostatnie głowy nie dam - jedno jest pewne: nie ma dobrego kursu xhtmla
web77 napisał(a):
polowa funkcji w xHTMLu nie działa
śmiem twierdzić, że żądna funkcja XHTMLa nie działa - bo tam nie ma funkcji

Crack napisał(a):
1. Parser dla zwykłego to ignorował, teraz jest pokazywany komunikat o niepoprawnej składni pliku i strony nie zobaczysz.
Parser dla HTMLa się nie przyczepi, więc gdy XHTML jest wyświetlany w trybie zgodności z HTMLem to nie będzie problemu. A gdy ma nagłówek mówiący, że to xhtml lub xml to będzie jak mówisz
Mała zmora przy znaczkach & , < i > w tekście, bo one powinny być jako encje o czym często zapominam
T.
Firefox | Opera | Konqueror
BrowseHappy | DesignHappy | Osiołki