Witam,
Dostałem od kolegi taki kod:
Kod:
mam funkcję:
function client_info() {
// proxy
if (isset($_SERVER["HTTP_X_FORWARDED_FOR"])) {
$ret["client"]["ip"] = $_SERVER["HTTP_X_FORWARDED_FOR"];
$ret["proxy"]["ip"] = $_SERVER["REMOTE_ADDR"];
$ret["client"]["name"] = isset($_SERVER["HTTP_X_FORWARDED_FOR"]) ?
$_SERVER["HTTP_X_FORWARDED_FOR"] : "";
$ret["proxy"]["name"] = isset($_SERVER["REMOTE_NAME"]) ?
$_SERVER["REMOTE_ADDR"] : GetHostByAddr($_SERVER["REMOTE_ADDR"]);
}
else {
$ret["client"]["ip"] = $_SERVER["REMOTE_ADDR"];
$ret["client"]["name"] = isset($_SERVER["REMOTE_NAME"]) ?
$_SERVER["REMOTE_ADDR"] : GetHostByAddr($_SERVER["REMOTE_ADDR"]);
}
return $ret;
}
i do sprawzdenia używam:
$remote_client_data = client_info();
$client_ip = $remote_client_data["client"]["ip"];
$client_name = $remote_client_data["client"]["name"];
//jak jest proxy to jeszcze można pobrać:
$proxy_ip = $remote_client_data["proxy"]["ip"];
$proxy_name = $remote_client_data["proxy"]["name"];
Moje forum stoi na tym samym serwerze co portal kolegi, jak wchodzę na jego portal (mam włączone proxy) to on widzi jakie jest moje proxy oraz wewnętrze IP, właśnie dzięki użyciu powyższego kodu (co oznacza że serwer proxy nie maskuje wewnętrznych IP) natomiast jak wchodzę na swoje forum to widzę tylko adres proxy.
Proszę o pomoc w modyfikacji plików forum, nie jestem pewien, ale chyba plików: common.php, includes/functions.php i functions_admin.php tak żeby w PA w indeksie administracyji i przy napisanym poście wyświetlał się faktyczny adres IP a nie proxy, jeżeli oczywiście komuś chciałoby się dokonać większej modyfikacji żeby w indeksie administracji i przy poście pokazywały się dwa pola: proxy i druga kolumna faktyczne IP to byłoby super.
Z góry dziękuję za pomoc.