Dlaczego należy wybrać nasze tłumaczenie

W sieci, jak już na pewno wielu zdążyło zauważyć, pojawiło się alternatywne dla naszego tłumaczenie. W poście tym chciałbym wytłumaczyć, czym nasze dzieło różni się od konkurencyjnego.

Tłumaczenie wydane przez phpBBhelp.pl zostało stworzone z myślą o jak największej poprawności, ze szczególnym zwróceniem uwagi na intuicyjność poruszania się po skrypcie phpBB3. Wszelkie starania zostały także dołożone, by tłumaczenie to było jak najbardziej zgodne z oryginalnym pierwowzorem, czego nie można powiedzieć o konkurencji. Przykładem może być ten temat. Generalnie rzecz biorąc trzeba wiedzieć, jakie zmiany działają na korzyść użytkownika, a jakie nie.

Kolejną, myślę że najważniejszą kwestią jest fakt, iż tłumaczenie wydane przez nasz serwis zostało stworzone w oparciu o skrypt (o działaniu podobnym do popularnej wikipedii), dzięki któremu każdy użytkownik mógł się w to zaangażować. Stworzona została specjalna grupa tłumaczy, która zajmowała się spolszczeniem skryptu i akceptacją propozycji czy tez poprawek użytkowników zgłaszanych do poszczególnych wersji tłumaczenia. Nadal w każdej chwili, w momencie wychwycenia błędu, można wejść na stronę skryptu (i18n) i zgłosić swoją poprawkę, która w najbliższym czasie zostanie rozpatrzona i w razie słuszności - dodana do polskiego tłumaczenia.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować