ale co mam konwertowac baze danych

poza tym mam linuxa i grzegzółka odpada
zgrywam baze danych z ustawieniami utf i wgrywam tak samo i krzaczki
p.s
przekonwertowałem baaze danych to teraz jej wgrać nie chce o co chodzi
[ Dodano: 21 Cze 2006 18:03 ]po przepuszczeniu bazy danych przez grzegzolk-e i probie wgrania wywala mi cos takiego
Kod:
zapytanie SQL:
CREATE TABLE phpbb_adv_person(
user_id mediumint( 9 ) NOT NULL , person_id mediumint( 9 ) NOT NULL , person_ip char( 8 ) , PRIMARY KEY ( user_id, person_id )
)
MySQL zwrócił komunikat:
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'CREATE TABLE phpbb_adv_person(
user_id mediumint(9) NOT NULL,
person_id m' at line 1
[ Dodano: 23 Cze 2006 09:06 ]oki rozwiązałem ten problem więc napisze co i jak
po pierwsze ściągamy program grzegzolka o którym mówił "~Silverfox"
następnie otwieramy baze danych i konwertujemy z autoamtycznej na utf8 zapisujemy następnie otwieramy ją w jakimś edytorze tekstu i zamieniamy znaki zgodnie z ta tabelą
http://www.kurshtml.boo.pl/skrypty/unicode.html zapisujemy i baza wgrywa się świetnie i wszystko dziła
p.s
pomyślałem ze napisze tego posta na przyszłość wrazie gdyby ktoś miał ten sam problem